Adana Emre Çanta

BEZ ÇANTA İMALATI

Bez çanta imalatı, düşünüldüğünden daha komplike bir iş olup, mutlaka bez çanta konusunda uzman firmalarca yapılmalıdır. Bir bez çanta imalatı 4 ana bölümden oluşur ve bu bölümler sırası ile aşağıdaki gibidir.


Bez çanta imalat dizayn aşaması, öncelikle müşterinin istekleri doğrultusunda bir taslak oluşturulur ve bunun için müşteriden baskının dizaynı, çantanın ölçüleri, kumaşın cinsi, hangi baskının uygulanacağı, dikişte istenilen özellikler ve ambalajlama bilgileri alınır.

Buna göre bir şablon sözleşme hazırlanır ve karşıklıklı onaydan sonra imalat sürecine başlanır.


Bez çanta imalat baskı aşaması, bu aşamada müşterinin dizaynına uygun olan serigrafi, ofset, flekso yada emprime baskılardan uygun olan baskı çeşidi seçilir ve daha önceden seçimi yapılan kumaşlar baskıya alınır.


Bez çanta imalat dikim aşaması, baskı öncesi yada sonrasında kesimi yapılan kumaşlar daha sonrasında dikiş işlemi için atölyeye alınır. Burada yine müşteri tercihlerine göre biye, zarf, zigzag, çift dikiş gibi kriterler eşliğinde kesilmiş kumaşlara birleştirme işlemi yapılır.


Bez çanta imalat ambalajlama aşaması, yine müşteri isteği üzerine karton koli içinde plastik torbalara konularak ambalajlama işlemi yapılır. Eğer üretim mikarı yüksek ise paletleme işlemi de yapılır.


BEZ ÇANTA MODELLERİ
Bez çanta olarak genel bir adlandırılma yapılsada, promosyon çanta; tela çanta, elyaf çanta, pp lamineli çantabez çanta gibi bir çok bez çanta çeşidi vardır.
 
Copyright 2012 (c) Emre Çanta - Promosyon Çantanın Merkezi Web Tasarım : Nefkin Web Tasarım